Voorlopige uitslag Tweede Kamerverkiezing 2025 in Amstelveen

Voorlopige uitslag Tweede Kamerverkiezing 2025 in Amstelveen

De voorlopige uitslag van de Tweede Kamerverkiezing in Amstelveen op woensdag 29 oktober is bekend.

In totaal brachten 45.654 kiezers in Amstelveen hun stem uit. Het opkomstpercentage lag hiermee op 77,5%. 

Voorlopige uitslag 

PartijenStemmen
2025
Percentages
2025
Definitieve stemmen
2023
Definitieve percentages
2023
PVV (Partij voor de Vrijheid)487810,8%6.99715,4%
GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA)752216,6%9.37720,7%
VVD872019,2%10.33822,8%
Nieuw Sociaal Contract (NSC)1390,3%4.93510,9%
D661082023,9%4.3919,7%
BBB6941,5%8111,8%
CDA37338,2%1.0492,3%
SP (Socialistische Partij)8221,8%1.2322,7%
DENK9352,0%9032,0%
Partij voor de Dieren11212,5%1.2452,8%
Forum voor Democratie12312,7%9332,1%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)1400,3%1210,3%
ChristenUnie4831,0%4861,1%
Volt6731,5%1.1562,6%
JA2122745,0%2830,6%
Vrede voor Dieren1020,2%xx
Belang van Nederland (BVNL)690,2%xx
BVNL/Groep Van Haga (2023)xx2140,5%
BIJ12660,6%3050,7%
LP (Libertaire Partij)340,1%260,1%
50PLUS5851,3%2370,5%
Piratenpartij570,1%xx
Piratenpartij – De Groenen (2023)xx500,1%
Vrij Verbond90,0%xx
NL PLAN240,1%xx
Nederland met een Plan (2023)xx520,1%
Splinterxx580,1%
PartijvdSportxx400,1%
Samen voor Nederlandxx350,1%
LEF – Voor de Nieuwe Generatiexx310,1%

Alle percentages in de tabellen op deze pagina zijn afgerond op 1 decimaal achter de komma.

Aantal stemmen

Aantallen20252023
Aantal stemgerechtigden58.88858.073
Aantal uitgebrachte stemmen45.33145.305
Aantal uitgebrachte blanco stemmen17192
Aantal ongeldige stemmen152149
Opkomst45.65445.546
Opkomstpercentage77,5%78,4%

Definitieve uitslag

Donderdag 30 oktober worden de stemmen op kandidaatniveau geteld. Daarna stelt het centraal stembureau de definitieve uitslag van de verkiezingen vast.

De definitieve uitslag wordt vrijdag 31 oktober gepubliceerd op www.amstelveen.nl/verkiezingen

Actueel

Plannen voor Ban Towers in Nieuw Legmeer
De gemeente en Bangroep Vastgoed Exploitatie hebben een voorovereenkomst ondertekend voor Ban Towers...
OA-lid featurn lanceert Luthox: slimme software en automatisering voor het MKB
Hoe zorg je ervoor dat belangrijke kennis binnen je bedrijf niet alleen in jouw hoofd en dat van je medewerkers...
Wethouder Ruimtelijke Ordening in gesprek over toekomst glastuinbouw
De Amstelveense wethouder Ruimtelijke Ordening Paul Slettenhaar bracht samen met vertegenwoordigers van...
Gemeente Amstelveen zet duurzame koers uit
De gemeente Amstelveen legt het Koersdocument Duurzaam Amstelveen voor aan de gemeenteraad. In dit document...
BuentingSport genomineerd voor Dutch Fitness Awards Publieksprijs 2026/2027
BuentingSport is genomineerd voor de Dutch Fitness Awards – Publieksprijs 2026/2027. Een mooie erkenning...

Agenda

Geen evenementen gevonden!

Word jij ons nieuwe lid?

Welkom bij het leukste ondernemersnetwerk van Amstelveen en omstreken! Wil jij ontdekken of de OA bij jou past? Vul dit formulier in, dan nemen wij binnen 24 uur contact met je op.